Afgelopen zondag speelde het eerste Wijchense herenteam tegen het eerste team van Horst. Het was zo'n dag waarop het in de zon warm en in de schaduw net te koud was. Aangezien over een hockeyveld meestal geen schaduw ligt, was het lekker hockeyweer. Na het zure verlies op Cuijk een week eerder was Wijchen toe aan een goede thuiswedstrijd met winst als uitslag. Het liep anders dan gehoopt.
Na het eerste fluitsignaal bleek al snel dat Horst hoge druk speelde. De verdediging van Wijchen kon hier echter goed onder uit spelen. Uit een mislukte aanval van Wijchen, door de tegenstander omgezet in een counter, werd de 0-1 gemaakt. Horst op voorsprong, dat was een scenario waar de Wijchenaren niet direct rekening mee hadden gehouden. Ondanks dat het de thuisploeg was, die meer balbezit had en het spel van de uitploeg soms wat doorzichtig was, werd niet veel later de 0-2 gescoord. Een enkele strafcorner voor Wijchen resulteerde niet in een score en uiteindelijk werd er zelfs nog een keer door Horst gescoord. De heren uit Wijchen voelden een donderpreek aankomen in de rust. Hopelijk zou hen dat voor de tweede helft nóg meer motiveren om de stand minimaal gelijk te trekken.
In de 2e helft leek het niveau van de ploeg op voorsprong iets gedaald. Het harde werken van Horst eiste haar tol en hockeyend kwam Wijchen tot meer aanvallen en kansen. Er werden diverse strafcorners gehaald. Eén daarvan werd slecht tegengehouden door de keeper van de uitploeg, waarna Sebastian Arts de bal voor Wijchen binnenflatste. Even later werd het verschil weer op 3 doelpunten gebracht toen Horst één van hun laatste doelpogingen zou verzilveren. Een stand van 1-4 met nog een kwartier te spelen is niet een ideale uitgangspositie, maar de heren van Wijchen bleven knokken. Dit resulteerde in een doelpunt van Sjors van Reith, maar daarmee was de eindstand ook bepaald.
2-4 verlies tegen een van de laagst geklasseerde ploegen is hopelijk het dieptepunt voor Wijchen van deze na-winterse dip. Dit lijkt een goed moment om de slechte wedstrijden te laten voor wat ze zijn en de resultaten voort te zetten die voor de winterstop werden behaald. Aankomende zondag speelt Wijchen in Sittard tegen de nummer 1 van het klassement.