NEC en Stichting Zevenheuvelenloop presenteren eerste editie Goffert Run Festival

Van onze redactie
2 november 2026

NEC en Stichting Zevenheuvelenloop slaan de handen ineen en organiseren in 2027 samen de eerste editie van het Goffert Run Festival. Het nieuwe hardloopevenement vindt plaats op zaterdag 17 april 2027.

Het evenement bestaat uit een fun run voor kinderen en volwassenen waarbij het Goffertstadion onderdeel is van de route. Daarnaast maakt het topsportevenement de Record Run, inclusief NK 5 kilometer, deel uit van het programma. Eerder dit jaar werd het evenement afgelast, omdat N.E.C. de bekerfinale haalde die in hetzelfde weekend plaatsvond. Daarom staat de eerste editie nu in 2027 op de kalender.

Archieffoto 2025: Mike Foppen wint NK 5 kilometer.



Uitgebreid programma
Het Nijmeegse Goffertpark staat op zaterdag 17 april volledig in het teken van hardlopen. De dag begint met een 1.900 meter lange loop voor kinderen en hun ouders. Deze ronde, verwijzend naar het oprichtingsjaar van N.E.C., voert voor een groot deel door het Goffertstadion. Ook de 5- en 10 kilometer-runs die op het programma staan, gaan door het stadion van N.E.C. De route loopt langs de zijlijn van het veld, over de tribunes en door verschillende ingangen van het stadion. Verder gaat het parcours rondom De Eendracht - het trainingscomplex van de club - en dwars door het Goffertpark. Op het start- en finishterrein in het park zijn diverse activiteiten voor kinderen en horecagelegenheden te vinden die de hardloopdag compleet maken.

Nederlands kampioenschap 5 kilometer
Na de fun runs in en rondom het Goffertstadion vindt de vierde Record Run plaats. Nationale topatleten strijden op de razendsnelle ronde van 1,25 kilometer om de Nederlandse titels en om persoonlijke en nationale records. Afgelopen editie verbeterde Nijmegenaar Mike Foppen het Nederlands record op de 5 kilometer (13:17) tijdens de Record Run. Recent haalde hij nog eens twee seconden van deze tijd af bij het WK 5 kilometer. Naast Foppen liepen nog vijf andere atleten een nationaal record tijdens de afgelopen Record Run.

De races over 5 kilometer staan ook open voor recreatieve hardlopers die een persoonlijke record willen neerzetten en net als de toplopers over de razendsnelle ronde willen vliegen.

Gezondheid en vitaliteit versterken
Het idee voor het Goffert Run Festival ontstond in aanloop naar het 125-jarig jubileum van N.E.C. in 2026. In het kader van het 125-jarig jubileum wilde N.E.C. een hardloopevenement in en rondom het Goffertstadion organiseren. Het evenement past bij de missie en visie van de GezondRijk Nijmegen. Deze maatschappelijke stichting van de club richt zich op het verkleinen van de gezondheidsverschillen in het Rijk van Nijmegen. Die doelstelling vormt een natuurlijke verbinding met de missie van de Stichting Zevenheuvelenloop, die zoveel mogelijk mensen wil enthousiasmeren voor hardlopen om hun gezondheid en vitaliteit te versterken.

Alexander Vandevelde, directeur Stichting Zevenheuvelenloop: “In 2027 gaan we voor de herkansing van de eerste editie van het Goffert Run Festival. Dit jaar merkten we dat veel mensen zin hebben in het Goffert Run Festival en dat we samen met N.E.C. nog meer mensen in beweging kunnen krijgen. Met het Goffert Run Festival voegen we een nieuw, uniek evenement voor een brede doelgroep toe aan onze hardloopkalender.”

Robin Faber, commercieel manager van N.E.C., is enthousiast over de samenwerking: “Het is mooi dat we het Goffert Run Festival in 2027 alsnog kunnen organiseren. Het Goffertstadion is het thuis van N.E.C. en we stellen het graag open voor iedereen die wil bewegen, jong en oud, recreant en topatleet. Samen met Stichting Zevenheuvelenloop maken we er een dag van waarop sport, gezondheid en verbinding centraal staan. Zo dragen we als club bij aan een gezonder en vitaler Rijk van Nijmegen en brengen we supporters, partners en inwoners van de regio samen in en rond het stadion.”

Inschrijven
De inschrijving van het Goffert Run Festival is geopend via 7H.nl/Goffert-Run-Festival.


Dit bericht delen:

Advertenties