Biljarten: Theo van Hout Clubkampioen Libre 2026.

Van onze redactie
1 september 2026

De derde editie van Clubkampioenschap Libre bij BV Vriendenkring in Bergharen was weer geslaagd. In totaal zijn er 65 wedstrijden door 42 deelnemers gespeeld. De jongste deelnemer was de 15-jarige Luuk Theunissen en de oudste was de 89-jarige Han v.d. Berg. Anja Janssen was de enige dame die zich had aangemeld.

Bij elk toernooi zijn wel verrassende partijen. Dat was nu ook het geval in de eerste ronde. De verliezers kregen nog een herkansing om via de verliezersronde verder te gaan naar de knock-outronde.

Na de tweede ronde wisten we dat er een nieuwe clubkampioen zouden krijgen. De huidige kampioen Max Coppes moest zijn meerdere erkennen doordat Wim Bosch in de verliezersronde van hem wist te winnen. Vele partijen waren spannend, want die werden met slechts 1 of 3 caramboleverschil gewonnen. Een partij tussen  Andre Janssen en Theo van Dijk moest met een shoot-out worden beslist. Theo won die en doordat Andre de beste verliezer was ging hij toch door naar de volgende k.o. ronde.

In de tweede week waren weer mooie partijen te bewonderen. Vooral op dinsdagavond wist de 15-jarige Luuk Theunissen van Theo van Dijk te winnen. Op biljart 3 was een bijzondere partij met het oudste lid Han v.d. Berg (89) tegen Jo Megens (82) met een leeftijd samen van 171 jaar. Helaas voor Han: Jo won de partij met 110 caramboles. Bij Harry v.d. Valk tegen Toon Kersten wist Harry te winnen, Toon kwam niet in zijn spel. Dan de partij tussen Gert-Jan v.d. Ven en Theo v. Hout: dat was een spannende partij die in het voordeel van Theo werd beslist. Maar er ging ook de beste verliezer door naar de volgende ronde en dat was Gert-Jan v.d. Ven. Nu waren de laatste acht bekend: Luuk Theunissen; Willy van Ooyen; Theo v. Hout; Gert-Jan v.d. Ven; Andre Janssen; Jo Megens; Harry v.d. Valk en Jo Francissen.

Uiteindelijk wisten Theo v. Hout; Willy v. Ooyen; Gert-Jan v.d. Ven en Andre Janssen zich voor de finaleronde te plaatsen, die vrijdagavond j.l. werd gespeeld. Theo van Hout speelde tegen Gert-Jan van der Ven en Theo wist die in 16 beurten te winnen; de andere partij ging tussen Andre Janssen en Willy v. Ooyen en Willy won die overtuigend. Dus om de derde plaats ging het tussen Andre Janssen en Gert-Jan van der Ven en Andre wist in 22 beurten te winnen.

De finale ging tussen Theo van Hout  en Willy van Ooijen en Willy begon goed vanaf acquit. Daar tegenover kwam Theo moeilijk op gang. Maar Theo bleef rustig en vanaf de derde beurt wist hij enkele series te maken. Na tien beurten was het 16 car voor Willy en Theo had 33 caramboles. Willy wist toch nog met enkele series terug te komen, maar Theo bleef door zijn rust regelmatig caramboles maken en na 24 beurten won Theo van Willy en de wisselbeker ging mee naar Wijchen.

Clubkampioenschap is een goede training voor het nieuwe biljartseizoen dat maandag 7 september a.s. begint. Daarnaast beginnen op zaterdag 19 en zondag 20 september a.s. de Persoonlijke Kampioenschappen driebanden in Biljarthome van BV Vriendenkring te Bergharen. Beide dagen beginnen de PK vanaf 11 uur en iedereen is welkom.

V.L.N.R. 4e Gert-Jan van der Ven; 3e Andre Janssen; 2e Willy van Ooyen; Kampioen Theo van Hout.


Dit bericht delen:

Advertenties