Op zaterdag 30 mei a.s. viert Nijmeegs oudste dweilorkest Muziekmakerij De Vôlle Blaôs haar vijftigjarig jubileum met een feestavond voor leden, oud-leden en vrienden in Café Goossens aan de Grote Markt. Niet alleen spelen er ook enkele Wijchenaren mee met het orkest, er is ook een grote fanschare in Wijchen. Tijdens deze avond zal ook het eerste exemplaar van het jubileumboek `Muziek voor de lol 1976-2026’ worden uitgereikt aan burgemeester Hubert Bruls.

In dit boek wordt 50 jaar Vôlle Blaôs-geschiedenis met alle ups en downs beschreven, compleet met digitale uitstapjes naar haar muziek. De uitreiking van het eerste exemplaar aan burgemeester Bruls vindt plaats om 19.45 uur voor de deur van café Goossens waar de statuten van De Vôlle Blaôs in een tijdscapsule ‘voor de eeuwigheid’ begraven liggen.
Over de toekomst maken de leden zich weinig zorgen. De belangrijkste drijfveer voor de leden van Vôlle Blaôs is vooral de onderlinge vriendschap. Die ontstaat door de lol aan het gemeenschappelijk musiceren en de lol die het publiek daaraan beleeft. Het verloop van leden is niet groot en het ledenbestand varieert van twintigers tot pensionado's. Na vijftig jaar is de muziekmakerij van alle markten thuis; van schlager-, pop- tot klassieke muziek en klaar voor de toekomst met nieuwe uitdagingen.

Nijmegen maakte op de straatmuziekdag in 1976 voor het eerst kennis met een dweilorkest van eigen bodem: De Vôlle Blaôs. De eigenlijke oprichting dateert al van een paar jaar eerder toen de twee vrienden Ab Koppes en Fritz Otten kennismaakten met het fenomeen `joekskapel` tijdens het carnaval in Venlo. Ze vonden dat Nijmegen en het Knotsenburgse carnaval ook zo`n muzikale club zou moeten hebben. Het bleef niet alleen bij een idee. Ze verzamelden een aantal vrienden en kennissen om zich heen die mee wilden doen. Dat waren geen van allen geoefende muzikanten. De meesten konden geen noot lezen en hadden nog nooit een instrument in de handen gehad.
Er werden bij een opkoper tweedehands instrumenten gekocht en er werd een instructeur gevonden die de uitdaging wilde aangaan. Wekelijks werd er stevig geoefend en in een plaspauze ontstond de naam Vôlle Blaôs.
Pas ruim twee jaar later in 1976 durfde men de uitdaging aan om zich tijdens de straatmuziekdag aan het Nijmeegse publiek te tonen en hun muziek te laten horen. Het werd een geweldig succes.

Vanaf dat moment was de Vôlle Blaôs niet meer weg te denken bij de talrijke Knotsenburgse carnavalsfestiviteiten vanaf begin november tot aan aswoensdag en tijdens de Vierdaagseweek. Zo stonden de muzikanten in 1993 aan de basis van het inmiddels traditionele Gevelconcert. Daar bleef het niet bij. Talrijke optredens in binnen- en vooral het Duitse acherterland volgden en daar willen de muzikanten nog minimaal vijftig jaar mee doorgaan. Om te beginnen op 30 mei.
U kunt een exemplaar voor de prijs van 20 euro reserveren onder:
www.volle blaos/jubileumboek
