Na de zomer gaat Snelders tijdelijk naar het pand waar John Shop en Bibiche oorspronkelijk hebben gezeten. Snelders zal hier circa 2 jaar verblijven omdat de huidige winkel plat gaat, maar keert daarna terugk naar deze locatie die volledig vernieuwd wordt!
Eigenaar Swen van Kuetsem vertelt: “Ik ben sinds een paar jaar eigenaar van het winkelpand waar Snelders in is gevestigd. Ik kreeg destijds de kans het te kopen en dat heb ik gedaan.
Mijn schoonmoeder Els Rossen woont er al meer dan 40 jaar boven en ik heb daar mijn huidige vrouw ontmoet.
We hebben de perikelen van het naastgelegen plan op de voet gevolgd, en in eerste instantie waren we niet zo blij met het goedkeuren van de gemeente van het bestemmingsplan van “Het Kabinet”. Enerzijds natuurlijk schitterend dat er besloten is dat er gebouwd mag gaan worden met ook een Wijchense, dorpse uitstraling, maar aan de andere kant kon mijn schoonmoeder een muur van 15 hoog naast haar daktuin krijgen. Dit is natuurlijk wat anders dan een schuttinkje.
Ook zou de Spoorstraat qua hoogte vanuit de Kromme Elleboog gezien 3-laags zijn, dan bij Snelders naar 2-laags gaan en dan een enorm gebouw van 5 lagen ernaast. Niet ideaal dus.
We hebben daarna een plan bedacht en samen gezeten met de ontwikkelaars van “Het Kabinet” om een win-win-situatie te krijgen. (red: Zie dit plaatje voor een indruk):

Op de locatie Snelders komt een kelder (gezamenlijk met Het Kabinet) voor parkeerplaatsen en bergingen, dan een moderne winkel met hoog plafond van 400m2 voor Snelders met daarboven 6 appartementen.
De Spoorstraat krijgt nu een mooi rustig natuurlijk verloop van 3 naar 4 naar 5 hoog op de hoek van de Spoorstraat.
We bieden zo een uniek nieuwbouwconcept waarbij de kopers een binnenhuisadviseur en een architect aan zich gekoppeld krijgen. De binnenmuren, grootte van de ruimtes keuken, bijkeuken en slaapkamers en badkamer mogen door de koper zelf worden bepaald. De architect bepaalt of het technisch mogelijk is en het wordt op tekening gezet, zodat de aannemer het kan uitvoeren. Elke klant heeft zijn eigen wensen, en vandaag de dag is het eigenlijk te zot voor woorden dat je heel veel geld betaalt voor een woning en dat je betreffende de ruimtes weinig of geen inbreng hebt.
De naam van het project is De Kleine Elst. www.de-kleine-elst.nl (red: website is in oprichting.)
Deze naam slaat op een ondergronds riviertje dat op deze locatie loopt. Daarnaast is mijn schoonmoeder Els op respectabele leeftijd, en haar naam zit ook verborgen in de naam van het project.”
Het huidige Snelderspand.
