Natuur Wijchen verwelkomt 250ste lid

Van onze redactie
5 februari 2025

Natuur Wijchen heeft het 250ste lid verwelkomt. José Pubben uit Wijchen-Zuid werd door voorzitter Theo Hesen verrast met het boek “Wildernis in eigen land”, een prachtige ode aan de natuur.  Jose Pubben: "Mensen kunnen niet leven zonder natuur. Mensen hebben ook steeds minder contact met de natuur. Natuureducatie en natuurbeleving zijn uit het onderwijs verdwenen en moeten hoognodig weer terugkomen. Daarom is het belangrijk om lid te zijn van een natuurorganisatie die zich daarvoor inzet.” 

Natuur Wijchen is in enkele jaren gegroeid van 80 naar nu al 250 leden. Het aantal vrijwilligers en de verscheidenheid aan activiteiten zijn evenredig meegegroeid. Ruim 100 mensen zetten zich nu actief in voor o.a.:  

  • Wilgen knotten (ruim 500 wilgen) 

  • Padden overzetten (ieder jaar duizenden) 

  • Nestkasten voor kerkuilen (35) en steenuilen (85) 

  • Voorlichting: natuureducatie, excursies en promotie 

  • IJsvogels en Bosuilen onderdak  

  • Natuurbescherming (van Vennengebied tot Liendense Waard) 

  • Natuurherstel en Natuurcompensatie  

  • Natuuronderzoek (patrijzen, huiszwaluwen, bijen etc.) 

  • Kleinschalige natuurontwikkeling (landgoederen) 

  • Praktisch natuur- en landschapsbeheer 

Theo Hesen: “Natuur en landschap hebben het steeds moeilijker. De afgelopen decennia is 70, 80 % van de natuur verdwenen. Milieuvervuiling, steeds meer asfalt en beton, intensieve landbouw enz. Tegelijkertijd worden landelijke en provinciale natuurorganisaties alsmaar verder beperkt. Als plaatselijke organisatie hebben wij daarom een steeds grotere rol in natuurbescherming en landschapsbeheer. Met lokale menskracht en kennis weten wij een groen verschil te maken. Van praktische inzet en natuureducatie tot juridische procedures."


Dit bericht delen:

Advertenties