Dat is wel iets om trots op te zijn!’ vertelt eigenaar Pieter Burgers.
‘Yannick is hier inmiddels onderdeel van het meubilair geworden geloof ik, haha! Alle vaste gasten die hier over de vloer komen kennen ‘m dan ook, en vice versa.. Dat is ook wel waar de kracht van Piet ligt denk ik, dat persoonlijke.
Buiten dat hij echt een súper goede kok is doet Yannick veel meer; Als hij bijvoorbeeld ziet dat ik het druk heb in het restaurant en ik het even niet red in m’n eentje, dan springt hij even bij achter de bar of helpt me met het opnemen van de tafels. En dat is nog maar een klein bescheiden voorbeeld eigenlijk.
Björn is hier zo’n 5 jaar geleden begonnen als afwasser/bezorger. Al snel is hij vanuit daar doorgegroeid naar een super waardevolle keukenhulp en sinds een paar jaar staat hij in de bediening. Dat gaat hem echt zó natuurlijk af, dat is echt fantastisch om te zien!
Bij Björn zit de horeca gewoon in z’n bloed. Dat kan ook bijna niet anders als beide ouders zelf ook altijd een restaurant hebben gehad natuurlijk.’
Hoe houden die jongens het al zo lang met jou uit als eigenaar?:
Tja, dat is me ook één groot raadsel, haha! Ik denk vooral omdat ik de moeilijkste niet ben. Alhoewel, ik geloof ook wel dat ik soms ook een zogeheten ‘pain in the ass’ kan zijn hoor, haha! Maar over het algemeen ben ik best wel relaxed denk ik en geef ik ze heel veel vrijheid.’
Allebei 5 jaar, dat is nogal wat toch?:
‘Over het algemeen is in de horeca het verloop best wel groot en de dienstverbanden vaak van kortere duur vergeleken met andere beroepen inderdaad.
Ik mag dan ook echt in m’n knuistjes knijpen dat ik deze jongens al 5 jaar bij me heb en dat ik ook echt op die mannen kan bouwen!’
Meer info over Eten, Borrelen en Feesten bij Piet op de Markt zie je op www.Piet-wijchen.nl