
Alverna begon heel goed aan de wedstrijd, door vroeg druk te zetten dwong het de gasten fouten te maken. Senna van Dam was de eerste met een mogelijkheid, na een minuut of acht schoot hij net over, en vier minuten later was het Sam Jansen die de bal om de keeper heen op de paal krulde. De volgende aanval was het wel raak, Nick van Heel stuurde Jesper van Roosmalen diep en die rondde wel goed af en bracht Alverna op 1-0. Ook na dit doelpunt bleef Alverna het spel dicteren, tweemaal kreeg Niels van Tintelen een mogelijkheid, eenmaal net te slap ingeschoten en een keer net over was het resultaat. In de 28e minuut liet Senna van Dam zien hoe het wel moest, van afstand poeierde hij de bal richting kruising buiten bereik van de keeper 2-0. In het laatste kwartier waren er ook kleine kansjes voor AAC-Olympia, maar die gingen naast of werden gered door doelman Tim van Deelen. Het slotakkoord van de eerste helft was voor Nick van Heel, aan zijn doelpunt zat een ‘luchtje’ van géén buitenspel, maar de scheids volgde de grens en keurde hem af voor buitenspel, zodat de 2-0 op het bord bleef.
Al snel in de tweede helft scoorde AAC de 2-1 via Gijs Banken, Alverna herpakt zich hierna en tot tweemaal toe was het Jesper van Roosmalen die koppend goed teruglegt maar waar niemand attent op reageert. Even later is het wel raak als Nick van Heel na 55 minuten de bal bekeken achter doelman van vd Heuvel schiet en zo de marge herstelt. (3-1) Ook hierna blijft Alverna op zoek naar meer, Jordy van Ameijde kopt te zwak, Nick van Heel schiet over, en de lob van Sam Jansen was in gedachten beter dan de uitvoering. En dan komt het laatste kwartier, AAC scoort uit een hoekschop de 3-2 en gooit er nog een schepje bovenop. Het dwingt Alverna met fysiek spel achteruit. Alverna vergeet te blijven ‘voetballen’ en gaat mee in die strijd. AAC blijkt het meest gevaarlijk met hoekschoppen, nog eenmaal wordt daaruit gescoord (3-3) en ook de strafschop die voor de 3-4 eindstand zorgt komt uit zo’n situatie.
Hoe kon het toch gebeuren dat de wedstrijd nog uit handen werd gegeven? De tactiek die Rick Peters en Leander van Teeffelen bedachten klopte, en de uitvoering was lange tijd ook goed. Verdedigend ‘stond’ het goed, voetballend creëerde AAC weinig, en voorin waren er voldoende kansen. Misschien dan toch de onervarenheid om de wedstrijd op slot te gooien, het ‘gogme’ om de bal soms iets langer rond te spelen in plaats van snel diep. Strijden kunnen ze zeker, maar deze tegenstanders hebben daar vaak meer ervaring mee, zo ook het ‘bespelen’ van de scheidsrechter. Alle respect voor wat deze man van eind zeventig nog ‘wil’ doen, maar soms moet je ook iemand daarin beschermen. Je kunt het wel zonder kaarten af willen doen, maar soms is het nodig om het niet te laten ontsporen. Dat dat niet gebeurde was zeker geen verdienste van de scheidsrechter.
Opstelling:
Tim van Deelen: Karsten Derks, Victor Beijer, Lars Verheijen, Wessel Sanders:
Nick van Heel, Jesper van Roosmalen, Senna van Dam:
Jordy van Ameijde(’67 Kevin Fransen), Sam Jansen, Niels van Tintelen(46 Ike de Pagter)