Het CDA Wijchen en Kernachtig Wijchen stellen samen vragen aan het College van B&W over startersleningen. Beide partijen gaan hierbij in op de ontwikkelingen op de woningmarkt in relatie tot het gebruikmaken en de hoogte van startersleningen in de gemeente Wijchen..
Raadsleden Tim Klinkhamer (Kernachtig Wijchen, links op de foto) en Björn Derksen (CDA Wijchen) dienen samen de schriftelijke vragen in. Zij willen graag meer informatie van het College hebben over leningen van de gemeente Wijchen waarmee starters hun koopwoning kunnen financieren.
Tim Klinkhamer (K8licht toe: “We hebben in de gemeente Wijchen sinds enkele jaren een mogelijkheid voor starters op de woningmarkt om bij de gemeente tegen gunstige voorwaarden een starterslening af te sluiten. Hierdoor kunnen starters wellicht net dat laatste stukje financiering realiseren dat nodig is om een huis aan te kunnen kopen.”
Björn Derksen vult hem aan: “De laatste jaren is de woningmarkt in hoog tempo veranderd. Prijzen voor een koopwoning zijn in een paar jaar tijd enorm gestegen. En juist aan die aankoopprijs zijn de voorwaarden van de starterslening gekoppeld. De vraag is of de voorwaarden van de starterslening nog wel passen bij de huidige woningmarkt.”
De huidige voorwaarden voor een starterlening zijn in de gemeente Wijchen onder andere een maximale koopsom van €250.000,- en een maximaal leenbedrag van €36.500,-. Deze voorwaarden verschillen met omliggende gemeenten.
Derksen vervolgt: “Door de maximale koopsom van €250.000,- komen lang niet alle starterswoningen in aanmerking voor deze extra financieringsmogelijkheid van een starterslening, omdat de aankoopprijzen in Wijchen veelal hoger liggen. Daarmee is de kans groot dat starters met deze regeling geen woning in onze gemeente kunnen financieren. Wij hebben daar vragen over aan het College”.
Klinkhamer vult aan: “Gelukkig gaat er de komende jaren veel gebouwd worden in Wijchen en wordt er in nieuwbouwprojecten rekening gehouden met de huidige woonbehoefte. We zien graag dat jongeren en starters die in Wijchen willen blijven wonen, hier ook de mogelijkheid toe hebben. Hiervoor is het belangrijk dat de bereikbaarheid en beschikbaarheid van de starterslening op peil blijft.”
Eén van de vragen die CDA en Kernachtig Wijchen stellen is in hoeverre het College openstaat voor het verruimen van de voorwaarden van de starterslening door bijvoorbeeld de maximale koopsom te verhogen en/of het maximale leenbedrag te verhogen.
Klinkhamer en Derksen sluiten af: “We zijn benieuwd naar de antwoorden van het College. Vanuit daar zullen we bekijken welke stappen wij als gemeenteraad verder moeten zetten. Wij verwachten de antwoorden uiterlijk begin juni te ontvangen.”
Raadsleden Tim Klinkhamer (links op de foto) en Björn Derksen.
