Wijchens Het Kasteel verrassend winnaar van massakamp schaken tegen OSV Oss

Sport
Van onze redactie
4 juli 2022

Op dinsdag 28 juni werd de 5e ontmoeting tussen beide clubs gespeeld in Oss (na 2 jaar niet te zijn gespeeld ivm Corona). Wijkcentrum Schadewijk verwelkomde zo’n 60 belangstellenden (40 deelnemers aan de match, 8 jeugdspelers en voorts nog supporters, hulpkrachten en ouders).

Met de deelname van veelvuldig Nederlands kampioen en Internationaal Grootmeester Loek van Wely voor OSV (links op de foto) was er sprake van een mooi wedstrijdaffiche.  Op bord 1 had Kasteelkopman Maarten Rossen de mooie uitdaging om aan te treden tegen Loek. Ondanks fel verzet en mede ook door tijdgebrek moest hij uiteindelijk toch zijn koning omleggen, maar dat was pas laat op de avond.

Op de topborden werd lang gestreden en had OSV zoals verwacht een plusscore. Fred Hallebeek won van Henk Massink, maar Bram Rutten (finalist in het nog lopende clubkampioenschap in Wijchen) wist knap veelvuldig clubkampioen (ook in 2022) en Internationaal Meester Nico Schouten op remise te houden. OSV- topvrouw Claudia Grannetia wist zich na een stukoffer tegen oud jeugdkampioen van Het Kasteel Stein van Tol in de langstdurende partij van de avond toch nog van een remise te verzekeren.

Op papier (rating) zou een overwinning voor OSV niet vreemd zijn, maar op de lagere borden waren er veel leuke partijen met verrassende uitslagen en was daar een flinke voorsprong voor Wijchen.

Uiteindelijk werd de wedstrijd dus niet aan de hoogste borden beslist, maar juist aan de laagste.Na inventarisatie van alle uitslagen ging de wisseltrofee toch wel enigzins onverwacht terug naar Wijchen: 8,5 – 11,5.


Dit bericht delen:

Lees ook
Advertenties