CDA Wijchen stelt raadsvragen over 'Bijverdienpremie met parttime werk'

Politiek
Van onze redactie
14 december 2021

Schriftelijke vragen van Marlien Joosse - de Visser namens de fractie van het CDA Wijchen. Ingediend op: 14 december 2021. Aanleiding:


Wie een stap zet van uitkering naar werk of vice versa, kan in een lastige situatie terechtkomen. Met het project ‘Simpel Switchen in de Participatieketen’ willen Divosa en het ministerie van SZW een beweging in gang zetten om overgangen in de participatieketen te versoepelen. Dan kan het gaan om inkomstenonzekerheid bij het aanvaarden van werk, of overgangen tussen dagbesteding, beschut werk, de banenafspraak of regulier werk.


Verschillende gemeenten, waaronder Wageningen, Aalten en Doetinchem experimtenteren om mensen met een bijstandsuitkering langer (twee jaar) in de gelegenheid te stellen een bepaald bedrag per maand bij te verdienen zonder dat dit gekort wordt op hun uitkering. Met als doel dat mensen wennen aan werk, dat de baankans wordt vergroot en dat men even verlost is van het absolute minimum. 


Een zelfde experiment in Amsterdam met bijverdienen naast een uitkering bleek een groot succes. De wethouder uit Amsterdam zei daarover het volgende: "Wij zien dat mensen die meer dan 16 uur werken, drie keer zoveel kans maken om uit de bijstand te komen. Werken is voor mensen uiteindelijk veel beter dan een uitkering." 


Juist nu er zoveel onvervulde vacatures zijn is er wellicht een kans om op deze manier meer mensen versneld uit de bijstand te krijgen.


CDA Wijchen heeft daarom de volgende vragen:




  1. Bovenstaand plan dient twee doelen: meer mensen uit het absolute bestaansminimum halen én mensen eerder uit de bijstand uit laten stromen. Wat kunnen wij in Wijchen van het plan van Wageningen, Aalten, Doetinchem en Amsterdam leren?

  2. Kunnen we dit plan in Wijchen overnemen?

  3. Zo ja waar zien we kansen. Zo nee, waarom niet?

  4. Is er een pilot mogelijk om hier ervaring mee op te doen?

  5. Ziet de gemeente andere of betere opties om versneld mensen uit de bijstand te krijgen?


Dit bericht delen:

Lees ook
Advertenties