Zie je een kasteel liever in 3D? Je kunt kasteel Hernen nu natuurlijk niet bezoeken. Wat wél kan: een kijkdoos maken! Dit heb je nodig:
- Een oude (schoenen)doos
- Een schaar
- Lijm
- Kleurpotloden, stiften of verf
- Mooi papier om je doos te beplakken (bijvoorbeeld inpakpapier of een oude poster)
- Printjes van de kijkdoosplaten die je hieronder kunt downloaden (pdf - tip: gebruik wat dikker papier, dan blijven de figuurtjes mooi rechtop staan)
bouwplaat 1: kasteel hert en ridder - bouwplaat 2: extra ridders en kastelen
Begin met de doos. Die kun je van binnen en buiten beplakken met mooi papier of er wat op tekenen of schilderen. Pak dan je kijkdoosplaat. Geef de ridders met paarden, dieren en planten, én natuurlijk het kasteel zelf een mooi kleurtje. Een glitterhert of een paars dak? Alles kan, want het is jouw kasteel!
Klaar? Knip alle figuurtjes uit en vouw de randjes bij de stippellijn om. Geef je figuurtjes nu een mooi plekje in de doos. Alle onderste strookjes plak je stevig vast op de bodem van de doos. Nu nog een gat in de voorkant knippen en klaar is je kijkdoos.
Veel knutsel- en kijkplezier!